Oklahoma'daki En İyi 10 Manzaralı Nokta
Içerik
Ortabatı eyaleti Oklahoma, çayırları, yaylaları, küçük sıradağları ve çeşitli kültürleriyle tanınır. Hala kullanımda olan 24 kabile dili ile oradaki Kızılderili etkisi harika ve yakın çevrede yaşayan gelişen Alman, İskoç ve İskoç-İrlandalı topluluklar var. Birçok kültüre ev sahipliği yaptığı gibi, çok çeşitli yaban hayatı ve yerli bitkilere de ev sahipliği yapıyor. Bu çeşitli eyaleti keşfetmeye başlamak için, bu muhteşem bölgenin geri kalanında kendi yolunuzu çizmeden önce, bu kanıtlanmış Oklahoma manzaralı yollardan birini başlangıç noktası olarak kullanmayı düşünün:
HAYIR. 10 - Oklahoma Otoyolu 10
Başlangıç Konumu: Tahlequah, tamam
Nihai konum: Muscogee, tamam
uzunluk: Mil 34
En iyi sürüş sezonu: Vesna yaz
Bu sürücüyü Google Haritalar'da görüntüleyin
Yemyeşil ormanlarda ve kayalık uçurumlarda keyifli bir sabah veya öğleden sonra sürüşü için ideal olan Highway 10 boyunca uzanan bu rota, aceleye getirilmeden tadına varılmalıdır. Bir zamanlar Hindistan topraklarında bir ordu karakolu olan ve bugüne kadar 29 binayı koruyan Fort Gibson'ın tarihi yerinde durduğunuzdan emin olun. Greenleaf State Park'a girdikten sonra, birçok yürüyüş parkurunun keyfini çıkarın veya 18 delikli golf sahasında becerilerinizi test edin.
#9 - Nostaljik Rota 33
Başlangıç Konumu: Guthrie, tamam
Nihai konum: Perkins, tamam
uzunluk: Mil 26
En iyi sürüş sezonu: Herşey
Bu sürücüyü Google Haritalar'da görüntüleyin
Bu yoldaki yolcular, eyaletin merkezi sınır ülkesi üzerinden bu rotada zamanda geriye götürüldüklerini hissedebilirler. Guthrie'de, 1900'lerde şehir hayatının kalbi olan Santa Fe Depot'a ya da batıdan ilham alan yemekler ve leziz biftekler için gezi öncesi Stable's Café'ye mutlaka göz atın. Perkins'e vardığınızda, 1800'lerden kalma tek odalı bir okul binası ve 1901'den kalma ahşap bir kulübe de dahil olmak üzere birkaç restore edilmiş binaya sahip bir açık hava müzesi olan Oklahoma Territory Square'i gezin.
HAYIR. 8 - Oklahoma Otoyolu 20
Başlangıç Konumu: Claremore, tamam
Nihai konum: Spavino, iyi
uzunluk: Mil 40
En iyi sürüş sezonu: Herşey
Bu sürücüyü Google Haritalar'da görüntüleyin
Gölleri ve geniş arazileri geçen bu dolambaçlı yol, sıra dışı duraklar ve eğlencelerle doludur. Claremore'daki Will Rogers Anıt Müzesi'nden, geniş bir hatıra koleksiyonuna sahip Oklahoma yerlisine adanmış, küçük Uh-Oul kasabasının adını yerel halkla sohbet etmekten nasıl aldığını keşfetmeye kadar, bu gezi yakında unutulmayacak. Daha geleneksel eğlence için Oklahoma, Grand Lake Eyalet Parkı'ndaki Spavino Gölü'nün turkuaz sularına gidin.
7 - Route 8 Eyalet Parkları.
Başlangıç Konumu: Parladınız, tamam
Nihai konum: Hinton, tamam
uzunluk: Mil 31
En iyi sürüş sezonu: Herşey
Bu sürücüyü Google Haritalar'da görüntüleyin
Bölgenin kayalıkları ve kanyonları ile karışmış ilginç jeolojik özelliklerle dolu olan bu rota, oldukça fazla görsel çekiciliğe sahiptir. Watong'da, bir zamanlar Yerli Amerikalılar tarafından iyileştirici özelliklere sahip olduğuna inanılan üç doğal kaynak içeren Roman Nose Eyalet Parkı'nı keşfetmek için zaman ayırın. Gezinin sonuna doğru, başlangıçtan uzmana kadar tüm beceri seviyeleri için tasarlanmış birçok yürüyüş parkurunun bulunduğu Red Rock Canyon Eyalet Parkı var.
6 - Kuvars Dağı Eyalet Parkı.
Başlangıç Konumu: Altus, tamam
Nihai konum: yalnız kurt, tamam
uzunluk: Mil 27
En iyi sürüş sezonu: Vesna yaz
Bu sürücüyü Google Haritalar'da görüntüleyin
Bu rotanın odak noktası, bir zamanlar 2,040 fit yüksekliğinde olan ve Wichita sıradağlarının batı ucunda yer alan 20,000 fit yüksekliğindeki Kuvars Dağı'dır. Zengin kuvars yataklarına sahip olan dağ, üzerine güneş düştüğünde parlıyor. Ziyaretçilerin yüzmek, balık tutmak ve tekneyle gezmek için akın ettiği küçük Lügert kasabasındaki Althaus Gölü'ne bakmaktadır.
5 - Dağ Kapılarının pitoresk şeridi.
Başlangıç Konumu: Cennet, tamam
Nihai konum: Cennet, tamam
uzunluk: Mil 11
En iyi sürüş sezonu: Herşey
Bu sürücüyü Google Haritalar'da görüntüleyin
Bu yolculuk oldukça kısa olmasına rağmen, Mountain Fork, Black Fork ve Glover nehirleri boyunca geçerken Ouachita Dağları'nın muhteşem manzarasını da eksik etmiyor. İlkbaharda bölge, hemen hemen her iç mekan fotoğrafçısına ilham verebilecek kır çiçekleriyle kaplıdır. Deniz seviyesinden 2,600 fit yüksekliğe ulaşan yüksekliklerde, kilometrelerce manzarayı filme almak ve izlemek için birkaç yer var.
4 - Rota 66
Başlangıç Konumu: Miami, tamam
Nihai konum: erik tamam
uzunluk: Mil 337
En iyi sürüş sezonu: Herşey
Bu sürücüyü Google Haritalar'da görüntüleyin
Route 66, bir zamanlar olduğu gibi ayakta kalmasa da, bir zamanlar Oklahoma'da geçen kısım çoğunlukla Route 44 üzerinde yer alır ve hala ikonik cazibe ve yol kenarındaki cazibe merkezleriyle doludur. Motosiklet meraklıları, Evel Knievel hatıra koleksiyonuyla tanınan Miami'deki Route 66 Vintage Demir Motosiklet Müzesi'ni ziyaret edebilir. Eyaletin bu bölümü basit, ev yapımı yiyecekler sunan küçük kafelerle doludur ve Clinton'daki Oklahoma Highway 66 Müzesi'nde bu yolculuğun tarihi hakkında daha fazla bilgi edinin.
No.3 - Wichita Dağları
Başlangıç Konumu: Elgin tamam
Nihai konum: Kayıp Göl, tamam
uzunluk: Mil 28
En iyi sürüş sezonu: Herşey
Bu sürücüyü Google Haritalar'da görüntüleyin
Bu rota, Fort Sill Ulusal Mezarlığı ile ünlü küçük Elgin kasabasında başlar ve Wichita Dağları Yaban Hayatı Koruma Alanı'ndaki Kayıp Göl'de sona ermeden önce çeşitli arazilerden geçer. Çimenli çayırlarda, kayalık çıkıntılarda, kavşaklarda ve su kütlelerinde çok sayıda fotoğraf fırsatı var. Durup manzaranın tadını çıkarmak veya patika boyunca yürümek için yer sıkıntısı olmasa da, yürüyüşçüler Türkiye'nin Çayır Köpekleri Kasabasında durup kara kuyruklu çayır köpeklerinin kimse izlemiyormuş gibi koşturmasını izlemeli.
2 numara - Bir dağ geçidinde pitoresk bir geçit.
Başlangıç Konumu: Sayfa, Tamam
Nihai konum: Octavia, tamam
uzunluk: Mil 28
En iyi sürüş sezonu: Sonbahar, İlkbahar, Yaz
Bu sürücüyü Google Haritalar'da görüntüleyin
Bu dağ yolu, dağ zirvelerini aşarak 26,445 dönümlük Dolambaçlı Merdiven Dağı Ulusal Rekreasyon Alanı'ndan geçer ve özellikle sonbaharda yaprakların değiştiği güzeldir. Manzaranın tadını çıkarmak için Kerr Arboretum'da mola verin ya da doğayla daha yakın bir bağ kurmak için parkur boyunca yürüyüş yapın. Bölgenin güzelliklerinin tadını biraz daha çıkarmak isteyenler için geceyi geçirebileceğiniz birkaç kamp alanı var.
1 Numara - Talimena Manzaralı Sürüş
Başlangıç Konumu: iyi şanslar, iyi
Nihai konum: Mena, AR
uzunluk: Mil 52
En iyi sürüş sezonu: Vesna yaz
Bu sürücüyü Google Haritalar'da görüntüleyin
Talihina'dan Arkansas'a, Ouachita Dağları boyunca yapılan bu gezi, doğal manzaralar ve eğlence fırsatlarıyla doludur. Yol oldukça virajlı ve arada yakıt ikmali yapmanın bir yolu yok, bu nedenle yola çıkmadan önce hazırlık yapmak çok önemlidir, ancak bu çabaya fazlasıyla değer. Rota, yüksek rakımda birçok türün bulunduğu yaprak dökmeyen ve sert ağaçlardan oluşan yemyeşil arazilerden geçer ve adını burada kamp kuran haydutlardan alan Horvatif kaynağı, durup patikalarda yürümek veya piknik yapmak için iyi bir yerdir.